n w    w w w w
large small default

baner
Jesteś tutaj:   Strona Główna Rekonesans 2007
Rekonesans 2007 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 marca 2008 14:10

Mamy tą przyjemność, że jako pierwsi możemy poinformować, iż inauguracyjny wyjazd w rejony Azji Jurajskiego KW zakończył się sukcesem. Dwoje Członków Klubu (Dominika Kowalewska i Ireneusz Gosztyła)  wyruszyło w połowie lipca na trzytygodniową wyprawę w celach eklploracyjno-rekonesansowych w Pamir - w rejon Pasma Zerawszan niezwykle rzadko odwiedzanego przez ludzi. W ramach akcji Pamir Zerawszan Expedition 2007

Pamir Zerawszan Expedition

 

popartej przez Władze Klubu oraz autorytet Krzysztofa Wielickiego członkowie wyprawy zbadali możliwość dotarcia w rejon Pik Samarkand, dla przyszłorocznego wyjazdu. Zbadano drogi dotarcia pod górę z obydwu stron Pasma Zerawszan, w którym ten szczyt się znajduje. Ustalono i zbadano możliwości logistyczne wyjśc aklimatyzacyjnych i wspinaczkowych na okoliczne czterotysięczniki oraz zdobyto dwa szczyty trzytysięczne. Nawiązano również współpracę z miejscowym Alpin Found oraz Tadżyckimi wspinaczami. Efektem wyjazdu jest pokaźna dokumentacja fotograficzna, którą można oglądać w galerii Jurajskiego KW. Na zdjęcia związane z Tadżykistanem, krajem ciekawym nie tylko pod względem historycznym i kulturowym, zapraszamy na prywatną stronię uczestników wyprawy.

Duszanbe/Tadżykistan

 Tadżykistan - galerie

Chcąc się na szybko podzielić wrażeniamy przedstawiamy poniżej spis galerii niegórskich z wyjazdu w Pamir/Tadżykistan. Mamy nadzieje, iż czas pozwoli na stworzenie do nich pełnego opisu i przekazanie wszystkich informacji, które zebraliśmy o tym ciekawym kraju, żyjących tam ludziach i ich zwyczajach. Zapraszamy póki co na zdjęcia:

- Lot do Duszanbe przez Istambuł

- U gościnnego Rustama w Domu

- Wyjazd na wesele do Kurgon

- Dużo zdjęć ze stolicy Tadżykistanu Duszanbe

- Historyczne miasto Hisor (Гиссар)

- Duszanbe Madrasa i Meczet główny

- Duszanbe Meczet

- Duszanbe główny bazar miasta

- Powrót z Tadżykistanu do Warszawy

Pamir/Tadżykistan

 Tadżykistan/Pamir - galerie

Korzystając z wolnej chwili wrzuciliśmy na strone Jurajskiego KW krótką notkę z wyjazdu, oraz troszkę zdjęć o tematyce górskiej. Jeżeli tylko czas pozwoli postaramy się zacząć pisać jakieś relacje na temat Tadżykistanu, sympatycznych mieszkająych tam ludzi i ich ładnych gór. Zapraszamy do oglądania:

 

Okolice Varzob

Okolice Anzob Pass

Ajni i dolina Zerawszan

Okolice doliny Sardai Miena

Proba dojscia pod Chakurydara

Pik 3983

Poprawiony: niedziela, 17 stycznia 2010 15:35
 

Strony uczestników wyprawy

 Strona domowa Sierściuchów  Portal Górski JKW.PL