n w    w w w w
large small default

baner
Jesteś tutaj:   Strona Główna Promocja wyprawy
Promocja wyprawy
II Dzień Kutury Tadżyckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Sornat   
czwartek, 17 marca 2011 01:19

W piątek 18 marca 2011 roku o 20:30 w DA Wawrzyny (tutaj jest mapa ) odbędzie się II Dzień Kultury Tadżyckiej.

Krzysztof Sornat będzie opowiadał o naszym drugim rekonesansie do Tadżykistanu w 2008 roku - Pamir Zerawszan Expedition 2008 . Podczas tego rekonesansu udało nam się dotrzeć pod Pik Samarkand i opracować logistykę pod tegoroczną wyprawę, w której chcemy wejść na ten niezdobyty jeszcze szczyt.

Drugą prezentacją podczas II Dnia Kultury Tadżyckiej będzie prezentacja Bartosza Rybickiego, który odwiedził Tadżykistan na przełomie lipca i sierpnia w 2010 roku. Będzie opowiadał o swoich przygodach, które przeżył w tym pięknym i fascynującym kraju. Jego podróż po Tadżykistanie również wiodła przez dolinę Zerawszanu, ale w kierunku zachodnim od Ajni.

Będzie można obejrzeć prezentacje zdjęć z obu wyjazdów i dowiedzieć się praktycznych rzeczy o tym jak wyjechać do Tadżykistanu i poznawać ostatnie niezbadane zakątki ziemi.

Tutaj możesz obejrzeć film promujący II Dzień Kultury Tadżyckiej.

 

II Dzień Kultury Tadżyckiej
Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2011 20:10
 
I Dzień Kultury Tadżyckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wojciech Tonder   
poniedziałek, 23 listopada 2009 21:15
tadżykistan

Z przyjemnością zapraszamy na I dzień kultury tadżyckiej, który odbędzie się 12 grudnia 2009 w siedzibie Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego w Rzędkowicach. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane zdjęcia z dwóch wypraw do Tadżykistanu: z roku 2007 oraz 2008. Obecni będą wszyscy członkowie poprzednich wyjazdów, podczas pokazu slajdów zdadzą również relacje. Dodatkową atrakcją wieczoru będzie poczęstunek, podczas którego każdy będzie mógł zasmakować w jednej z regionalnych potraw tadżyckich oraz obejrzeć galerię pamiątek z tego niezwykłego kraju.

W związku z organizacją przekąski prosimy o deklaracje przybycia które można zgłaszać na forum JKW

Krótki film zajawkowy dostępny pod adresem:
http://animoto.com/play/ci9S8V1F7eRvNqj59RZI6Q

Poprawiony: sobota, 30 stycznia 2010 19:44
 
Prezentacja zdjęć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krzysztof Sornat   
poniedziałek, 24 marca 2008 14:10

Już po raz drugi członkowie Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego odwiedzili Tadżykistan. Tym razem byli to: Ireneusz Gosztyła i Krzysztof Sornat. Tak jak rok wcześniej, wyprawa trwała 3 tygodnie od połowy lipca do początku sierpnia. Cała wyprawa pod szyldem Pamir Zerawszan Expedition 2008. Udało im się dotrzeć pod Pik Samarkand i rozpoznać teren pod kątem zdobycia tego najprawdopodobniej dziewiczego szczytu. W drugiej części wyjazdu do Tadżykistanu wyruszyli w Pamir, w rejon Piku Karla Marxa oraz przełęczy Vrang. Podczas całej akcji powstała duża kolekcja fotograficzna, dostępna w galeriach Jurajskiego Klubu Wysokogórskiego oraz Sierściuchów .

Tymczasem zapraszamy na prezentację zdjęć z wyjazdu, okraszoną opowiadaniami Krzyśka. Odbędzie się ona  29 listopada 2008 roku w Rzędkowicach koło Zawiercia. Podczas prezentacji będą obecni obaj uczestnicy wyprawy, a pytania mile widziane. Tego dnia również będą przedstawiane inne prezentacje. Więcej informacji znajdziecie na forum JKW .

Pamir Zerawszan Expedition

 

Poprawiony: sobota, 30 stycznia 2010 19:42
Więcej…
 


Strony uczestników wyprawy

 Strona domowa Sierściuchów  Portal Górski JKW.PL